POVÍDKY A ESEJE 3. tucet

byly zveřejněné v novinách „Babočka“ a přečtete si je celé.

NOVINY
KNIHY
VRAM 2-tucet VRAM Povidky

Nápoj lásky po čtyřiceti letech

Pane doktore, prosím vás, mohl byste mi poradit? Víte, oni chlapi mají ty svoje viagry a ještě další pilulky, aby z nich byli zase chlapi, ale je něco takovýho i pro ženský? Nějakej nápoj lásky, po kterým bych zase dostala chuť na milování? Já vím, existují všelijaký lubrikanty a ženská musí umět leccos zahrát, ale holt přírodu, zvlášť tam dole, nic neošidí. A mazat se tam, když na to nemám náladu? Vždyť je to blbý!

Abyste věděl, já žiju posledních patnáct let sama. Samozřejmě ne jako jeptiška, sem tam se u mě nějakej mužskej otočí, ale jsou to mužský, po kterejch nic není. Sice je s nima sranda a já bejvám zvědavá, s čím se chlapík vytasí a co předvede, jenže žádnej mě neohromil. Teď jsem si našla mužskýho, kterej je pořádnej, spolehlivej a fajnovej a se kterým bych chtěla zůstat, jenže mě to s ním nebaví. Vůbec. A čím si má ženská chlapa připoutat, když není kloudná hospodyňka a vařit už neumí vůbec? No řekněte? Co jinýho ženská má?

Že by to mohla spravit sklenka nebo dvě vínečka? To nezní špatně, protože já na tu chemii moc nedám, příroda je holt příroda, tu nic nenahradí. Tak vám, pane doktore, moc děkuju!

* - * - *

Co mělo jak dopadnout, pane doktore? Jo, ten můj nápoj lásky, co jste mi tuhle poradil? No, ani se neptejte. Já kráva jsem si řekla, že budu potřebovat větší dávku a místo dvou skleniček jsem si dala celou sedmičku. Řeknu vám, rozparádilo mne to pořádně, to jste měl fakt pravdu! Ale jak jsem na něj tak rozparáděná vlítla, tak ten zbabělec vzal roha a zdrhl mi až do Tasmánie nebo tam někam. Prej bude radši obcovat s tučňákama na ledu než s takovou babou. No slyšel jste někdy takovou drzost? Tak jsem se na něj vykašlala, přece si pro něj nepojedu až k protinožcům, za to mi ten chcípáček nestojí. Stejně mě neohromil, chudinka maličkej.

Ale stejně vám, pane doktore, moc děkuju. Příště si dám větší pozor.

© Vratislav Mlčoch

Povídka 6 Povídka 8 Povídka 6 Povídka 8